info@iqreal.sk    0949 600 099

Nie je to len o farbe – najdôležitejšie faktory pri výbere posteľnej bielizne

Nie je to len o farbe – najdôležitejšie faktory pri výbere posteľnej bielizne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výber obliečky nie je len o výbere najvhodnejšej farby do vášho interiéru. Väčšina ľudí v skutočnosti prehliada najdôležitejší aspekt pri výbere v prospech estetiky. Je však nevyhnutné uprednostniť kvalitu pred vzhľadom, inak to môže mať vplyv na to, či sa dobre vyspíte. Kvalitná posteľná bielizeň vedie, samozrejme, ku kvalitnému spánku. Pokiaľ však ide o výber posteľnej bielizne do vašej spálne, dovolíme si vám v týchto chladných dňoch poradiť, konkrétne čo sa týka výberu najlepšej a najteplejšej posteľnej bielizne. Na začiatok vám prinášame 3 najzákladnejšie body, ktoré je vhodné pri výbere brať do úvahy.

  • Pri vyberaní obliečky na perinu je nevyhnutná kvalitná látka 
  • Rôzne druhy použitých látok môžu mať vplyv na kvalitu vášho spánku
  • Pre hodvábny pocit sa odporúča bavlnený satén a bavlnené hodvábne posteľné obliečky

 

1. Druh látky

Výber obliečok je postavený na osobných preferenciách, niektorí majú radi chladnejší a sviežejší materiál, iný zasa mäkšiu a teplejšiu atmosféru svojej posteľnej bielizne. Pre väčšinu z nás je ale dôležité byť v zime v teple, a zasa naopak v lete, počas horúcich letných nocí, byť čo najviac schladený. Napríklad pre chladnejší nočný spánok sa odporúča zvoliť si materiál z bavlny, ktorá je pevne utkaná. Veľmi príjemný je aj bavlnený satén a bavlnená hodvábna posteľná bielizeň - nielenže má vlastnosti regulujúce teplotu, ale taktiež poskytuje miestnosti dokonalý lesk a krásne sa ňou zdobí posteľ. 

 2. Počet vlákien 

Samozrejme, čím vyšší je počet vlákien v tkanine, tým sa pocitovo považuje za jemnejší a hladší. Naopak, nižší počet vlákien môže byť na dotyk ľahký a vzdušnejší. Počet vlákien sa vlastne všeobecne považuje za menej dôležitý, ako je samotný typ látky. Napríklad, ultrajemná posteľná bielizeň z perkálu z egyptskej bavlny, s počtom vláken 400, má mäkký povrch príjemný na dotyk a skvelo sa pod ním zaspáva.