info@iqreal.sk    0949 600 099

Vďaka týmto trikom bude výber farby oveľa jednoduchší

Vďaka týmto trikom bude výber farby oveľa jednoduchší

Ak ste sa už niekedy pokúsili zvoliť si farbu fasády pre svoj dom, viete, že to môže byť veľmi ťažká úloha, a to aj pre tých najrozhodnejších. Či už hľadáte dokonalý odtieň bielej – teplý, studený alebo matný - či správnu  atramentovo modrú - príliš tmavá alebo nedostatočne tmavá - tak  predtým, ako sa vyberiete do obchodu s farbami a zakúpite si nejaké vedro, pozrite si tipy, ako sa v tejto situácii zorientovať.

 

 1. Zhromaždite si vaše obľúbené farby

Je samozrejmé, že by ste vždy mali vidieť farby v skutočnosti  - to, čo vyzerá ako svetlosivá na fotografii, ktorú ste uložili z Pinterestu alebo                  z Instagramu, by sa v skutočnosti mohlo priblížiť bledej levanduli. Zamierte teda do obchodu s farbami a vezmite si nejaký vzorkovník skôr, ako si zvolíte základný odtieň. Keď už ste tam, vezmite si tiež niekoľko svetlejších a tmavších možností; nikdy neviete, ako svetlo vo vašom dome ovplyvní to, čo vidíte v obchode.

2. Pozrite si vzorky v rôznych častiach miestnosti

Vidieť vzorkovník položený na stole a priložený ku stene, môže byť obrovský rozdiel. Podržte si ho zvisle, aby ste mali lepšiu predstavu o tom, ako bude farba vyzerať a presúvajte ho po miestnosti - farby sa môžu drasticky meniť v závislosti od toho, koľko svetla a tieňov sa v danom priestore nachádza.

3. Vzorky na steny pomocou šablón

Ak ešte nechcete začať maľovať priamo na svoje steny, vyskúšajte si tento dômyselný trik na výrobu nadrozmerných vzoriek. Stačí, ak si zaobstaráte šablóny na maľovanie, a potom si ich vymaľujete a nalepíte rovno na steny. Tam ich môžete nechať pokojne tak dlho, ako chcete, aby ste zistili, ako vyzerá farba vo všetkých svetlách a ako na vás v konečnom dôsledku pôsobí.