info@iqreal.sk    0949 600 099

Príbeh jednej rodinky

Príbeh jednej rodinky...

Poznáte to – ste mladý pár, nejaký ten čas spolu chodíte...Vezmete sa, osamostatníte sa a odsťahujete od rodičov...Beriete hypotéku na svoj nový byt. Ak beriete menej, bytík si musíte postupne prerobiť z peňazí, čo ušetríte. Tak ako naša rodinka v príbehu.

Keď je už byt podľa Vašich predstáv a chystáte sa si ho užiť vo dvojici, príde prekvapenie – úžasná správa a -  zrazu ste traja...Potom štyria. Máte krásne zdravé deti, ktoré Vám dajú zabrať a vy zisťujete, že aj 3 izbový byt je predsa nejak-malý??? Zišiel by sa dvor s pieskoviskom pre deti, domčekom na hranie, menšou záhradkou so záhonmi na „príručné“ pestovanie byliniek či zdravej zeleniny pre svoju rodinku a prípadne aj kúsok záhrady pre seba, kde si pokojne vychutnáte svoju kávu na slniečku?

Čo s tým? Alebo ako to vie vyriešiť táto rodina?

Rozhodnú sa zistiť svoje možnosti a  dôverovať nám. Ako si svoje sny splnia s IQ komplexnými službami? Táto rodinka kúpila za ušetrené peniaze pozemok od svojej skvelej krstnej. Majú trojizbový byt s ešte nesplatenou hypotékou a vyberú si firmu IQ Reality, aby sa sny preniesli do reality.  Spoločne s rodinkou si preberieme ich možnosti, financie a predostrieme návrhy na splnenie ich sna. Ako sa to napokon podarilo?

To povedia sami:

„Kto by nechcel bývať v dome? No na začiatok kúpiť hotový byt bolo asi najjednoduchším riešením.

 Po tom, ako sa rodinka rozrástla, začali sme vnímať, že pre rodinu a najmä pre deti chceme viac. Vďaka krstnej sme zohnali pozemok. Niečo málo nasporené, jediný majetok trojizbový byt zaťažený hypotékou, vyhliadky na náhradné bývanie neboli.  Hľadali sme možnosti ako ďalej a našli sme firmu IQ Reality, ktorá nám ponúkla riešenie od financovania až po postavenie domu na kľúč bez toho, aby sme museli absolvovať „túr de úrady“ nanovo... Prostredníctvom firmy IQ Reality sme predali byt za výhodnú cenu, dokonca nám zabezpečili vypracovanie zmluvy svojím právnikom tak, aby sme v byte vedeli bývať do času dostavby nášho vysnívaného domčeka. A tým pádom problém s dočasným bývaním vyriešený bez toho, aby sme sa s malými deťmi a celým nábytkom trepali kdesi neviemkam. Vyplatili sme predošlú hypotéku a čo sa zvýšilo presunuli ako zálohu za výstavbu domčeka.

Snímka obrazovky 2021 06 16 133611

Dnes sa smejeme, lebo prakticky v jednej kancelárii sme postavili celý dom...

V spolupráci s projektantom od IQ a vďaka jeho odborným a praktickým radám sa podarilo preniesť naše predstavy na papier a projekt domčeka bol na svete. Pomocou projektového manažéra IQ sa vcelku rýchlo vybavilo  stavebné povolenie a všetky „papierovačky“  okolo toho aj bez bolesti hlavy a nekonečného obehávania úradov – týchto vedľajších produktov výstavby sme sa úspešne zbavili 😊.

Hypotekárny špecialista z IQ zabezpečil znalecký posudok, pomohol nám nastaviť financovanie na tranže – čiže na etapy stavby, sprostredkoval najvýhodnejší úver a ... sen klopal na dvere (zatiaľ iba tie papierové – ale klopal). Keďže išlo o financovanie na etapy, banka požadovala predloženie podkladov už zrealizovaných úsekov stavby k uvoľneniu peňazí na ďalšiu etapu – aj o to sa postaral projektový manažér z IQ Reality...

 

Snímka obrazovky 2021 06 16 133448

 

My sme medzitým nestrácali čas – s výstavbou, zisťovaním a obiehaním úradov, bánk, stavby, stavebnín a... vlastne ničím takým, čo poznáme z rozprávania známych, ktorí to skúsili svojpomocne a počas rokov sme pozorovali ako z práce smerujú na stavbu, stále sa niekam ponáhľajú, na etapy znervóznejú,  telefonujú, zháňajú majstrov, mešká im materiál, nemajú dopravu, z úradu prišla výzva na odstránenie nadmerného znečistenia vozovky na udanie suseda, v robote nedostali dovolenku na vybavovačky s prípojkami, z banky žiadajú ďalšie podklady na čerpanie úveru atď... nikdy nemajú čas ani len na seba. A my sme sa mohli pokojne venovať deťom, zobrať ich na výlet a večer s manželkou zalistovať v časopisoch o moderných interiéroch, proste ďalej normálne žiť... Počas výstavby sme sa len chodili dívať na to, ako domček rastie a naberá kontúry toho, čo sme si vysnívali.  Ak sme chceli niečo odkonzultovať, pridať, prerobiť, stavbyvedúci IQ nám bol plne k dispozícii a naše želania odkonzultoval so stavebnou firmou k našej spokojnosti. So správnym prístupom, ochotou zo strany ľudí z IQ je dnes stavba po kolaudácii po 6 mesiacoch od stavebného povolenia a ostáva nám nasťahovať nábytok, vysiať trávnik, vysadiť stromčeky, poskladať pieskovisko, dať si tú kávu na slniečku a uštipnúť sa... že to už nie je sen, ale realita.“

Medzany rodinka

Príbeh tejto mladej rodiny môže byť aj tým vaším. Ak máte svoje sny a tiež odhodlanie do toho ísť, obráťte sa na nás a radi Vám pomôžeme. Nevieme síce šibnúť čarovným prútikom, ale máme skúsenosti, kontakty, odbornosť a pre vás vždy otvorené dvere. Príďte k nám na Jarkovú 21 v Šarišských Michaľanoch, spoločne si poradíme...