info@iqreal.sk    0949 600 099

Svetový deň vody

Svetový deň vody

Včera, 22. marca si milióny ľudí na celom svete pripomenuli sviatok vody. Tejto cennej, životne dôležitej tekutiny, či už pre ľudí alebo zvieratá. Nie je to ale žiadne tajomstvo, že všetko živé na planéte, potrebuje vodu. Čistú vodu, ktorú poniektorí ľudia berú ako samozrejmosť, si v niektorých krajinách dovoliť nemôžu. V oblastiach, ako sú Keňa, Nigéria, Tanzánia a podobne, sú ľudia a deti vďačné za každý dúšok pitnej, a čistej vody.

 

V posledných rokoch nášho života vnímame čím ďalej, tým viac, aká cenná je táto pitná voda, či už v spojení s klimatickými zmenami alebo s topením ľadovcov. Málokto si však ale uvedomuje, že na našej Zemi sa veľmi zbytočne plytvá vodou. 20% riek sveta sa už nevlieva do oceánov alebo morí, pretože z nich berú tisíce litrov vody na výrobu oblečenia alebo na živočíšnu produkciu. Napríklad, na výrobu jedných riflí sa spotrebuje približne 10 tisíc litrov vody, kde aj na výrobu jedného hamburgera 2 400 l, čo je pre jedného človeka v skutočnosti, pitný režim na pár rokov. Problém nie je len v spotrebe vody, ale aj v tom, že voda sa vo veľkom množstve aj znečisťuje.

 

Vážme si tento poklad, ktorý nám dáva Zem zdarma. Ani nevieme, ako ju raz budeme potrebovať

 

Svetový deň vody vo VVS, a.s. inak

Na oficiálnej webovej stránke VVS, a.s. si môžete pozrieť aj On-line časopis vodník, ktorý v období pandémie nadviaže na printové vydania časopisu Vodník v minulých rokoch. Nachádzajú sa tam základné informácie o vode, vodárenskej spoločnosti (VVS), o fungovaní vodárenstva, pohľady do histórie (vodovodov, kanalizácií), ale tiež pobaví a poteší súťaže chtivých zákazníkov VVS vedomostným kvízom a s možnosťou vyhrať zaujímavé ceny.

 

Za každým dúškom, ktorý vypijeme, je ale ukryté obrovské množstvo práce zamestnancov VVS, a.s.

 

 

Nezabudnite.

“Náš prístup k vode vždy len odzrkadľuje náš prístup k životu a jeho pravým hodnotám“

VVS a.s.