info@iqreal.sk    0949 600 099

5 krokov k rýchlemu predaju vášho domu

5 krokov k rýchlemu predaju vášho domu

Hľadáte kupca a chcete rýchlo predať dom? Pozrite si tieto najlepšie tipy, ako rýchlo ho predať. Ak je váš dom na trhu už nejaký ten čas a zatiaľ ste nemali žiadnych potenciálnych kupcov, budete pravdepodobne potrebovať zopár rád o pomoc ako na to. Aj keď je trh s bývaním v súčasnosti pre tých, ktorí majú nehnuteľnosti na predaj, trochu pochmúrne miesto, môžete urobiť niekoľko jednoduchých vecí, aby ste vynikli medzi ostatnými.

 

1. Spravte menšie renovácie 

Ak chcete rýchlo predať dom, je najlepšie čo najskôr začať s vykonávaním nejakej všeobecnej údržby. Ak potencionálny kupca uvidí, že dom je v dobrom stave, určite sa mu bude páčiť predstava, že v ňom bude v budúcnosti žiť a tráviť svoj čas. Veď, kto si chce predsa kúpiť dom, ktorý je „nepríťažlivý“? Nové farby stien, ak je to možné v neutrálnych farbách, môžu napríklad  vášmu majetku dať nový život. Pri predaji domu je taktiež ideálny čas na zváženie riešenia „kohútikov, ktoré netesnia“ alebo výmeny chýbajúcich dlaždíc, ktorých opravu ste odkladali čoraz dlhšie.

2. Vypratávanie

Rozhodnite sa, čo si naozaj chcete alebo musíte nechať a zvyšok vytrieďte. Ak potrebujete rýchlo predať dom, je to jeden z kľúčových komponentov ako to dosiahnuť. Napríklad, používanie on-line aukčných stránok vám umožní získať peniaze naspäť za veci, ktoré už nepotrebujete, alebo, ktoré len zaberajú miesto no sú ešte použiteľné pre druhých ľudí. Prípadne ak neprichádza v úvahu takáto varianta, vždy existuje množstvo charitatívnych organizácií, ktoré sú vďačné za darovanie oblečenia, hračiek, kníh a domácich potrieb. Odstráňte neporiadok a majte z toho dobrý pocit. Ak sa s niečím jednoducho nemôžete rozlúčiť, skúste ich úhľadne uložiť do akýchkoľvek podkrovných alebo pivničných priestorov, ktoré máte. Tým, že sa váš domov bude neutrálny a zbaví ho vašej osobnosti a štýlu, zistíte, že potenciálni kupujúci budú mať skutočne záujem o ponúkanom priestore.

3. Nech je svetlo

Uistite sa, že máte v každom dome funkčné aj náhradné žiarovky – človek predsa nikdy nevie, a svetlo je obzvlášť dôležité, ak robíte prehliadky v zimných mesiacoch alebo večer. Nákup žiaroviek s nižším výkonom alebo žiaroviek, ktoré majú viac zlatistého odtieňa než čisto bielej, dodajú vášmu domovu útulný pocit. Podobne, ak robíte prehliadky v letných mesiacoch alebo cez deň, uistite sa, že sú vaše závesy a rolety otvorené a potencionálny kupujúci môže skutočne zažiť váš dom v prirodzenom svetle. 

4. Vetrajte

Aj v zime je dôležité nepretržite dbať na to, aby ste dostali čerstvý vzduch do svojho domova a vyhli sa nepríjemnému pachu. Existuje starý dobrý nápad, ktorý poväčšine zaberie. Pečenie chleba alebo sušienok, vám umožní vytvoriť lákavú arómu vo vašom dome pre všetkých potencionálnych kupcov. A ďalšie pozitívum takejto krásnej arómy bude ten, že budúci majitelia vášho domu sa budú v ňom vďaka vôni cítiť ako v ich novom domove. Nie každý alebo na to má čas a to je pochopiteľné. Aj vďaka čerstvým kvetinám alebo vonným sviečkam bude všetko voňať „ružovo“. Ak máte domáce zvieratká, vyperte ich podstielku a vyčistite všetky podnosy, aby ste sa vyhli nepríjemným, zvieracím pachom.

5. Prehodnoťte, kto vám pomáha predávať vašu nehnuteľnosť

To, že je vaša nehnuteľnosť na trhu už nejaký ten čas, neznamená, že ide o chybu zo strany vášho agenta. Ak s ním nie ste spokojný, zvážte nájdenie niekoho iného. Ďalším kľúčom k rýchlemu predaju sú agenti, ktorí poznajú vašu miestnu oblasť a podobné nehnuteľnosti akú predávate vy. Prípadne - po vykonaní všetkých vyššie uvedených krokov urobte niekoľko nových fotografií, ktoré môžete dať svojmu agentovi aby aktualizoval tie staré. Nie je to predsa jeho vina, no každý z nás má iné oko a iný vkus. Za pokus to predsa stojí.