info@iqreal.sk    0949 600 099

Nápady na dekoráciu zimnej záhrady, vďaka ktorým bude vaša izba v zime v teplá a pohodlná

Nápady na dekoráciu zimnej záhrady, vďaka ktorým bude vaša izba v zime v teplá a pohodlná

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zimné záhrady či záhradné miestnosti sú často krásne, presvetlené obývacie priestory, ale v tomto období môžu byť dosť chladné a nepríjemné. Od použitia horáka na drevo až po úpravu vašej izby pomocou dekoratívnych kobercov, existuje veľa spôsobov, ako môžete útulne zariadiť svoj priestor aj počas chladnejších mesiacov. Aby sme tieto miestnosti mohli aj naďalej používať počas zimného obdobia, zostavili sme niekoľko praktických nápadov na dekoráciu zimných záhrad plných inteligentných vylepšení, ktoré vám pomôžu vytvoriť teplý a útulný priestor.

 

1. Zaveste závesy alebo rolety

Závesy a rolety pomôžu vašej zimnej záhrade alebo záhradneh miestnosti udržať v chladnejších mesiacoch teplo. Je veľmi lákavé zvoliť si ťažké, tmavé závesy, ale pre dlhú životnosť zvoľte neutrálnu farbu, ktorá bude fungovať po celý rok. Jemná šedá či teplá žltá v takomto priestore majú čo najlepší účinok. Ak je to možné, vyberte si možnosť závesov od podlahy po strop, aby ste udržali čo najviac tepla v zima, a ktoré sa dajú uviazať aj        v lete.

2. Teplé osvetlenie

Vytvorte príjemnú atmosféru s nádhernými svetlami. V mesiacoch, kedy sa skoro zotmieva a neskoro rozvidnieva môže byť silné osvetlenie drsné. Najlepšie je si teda zvoliť podlahové lampy, závesné rozprávkové svetlá alebo stolové lampy. Môžete taktiež pridať farebné osvetlenie v štýle lampiónov (červený alebo jantárový vzhľad, ktorý je skutočne lákavý) v kombinácii s čajovými svetlami pre príjemnú, útulnú žiaru. Rozprávkové svetlá zavesené strategicky môžu vylepšiť útulný vzhľad. Prípadne hľadajte svetlá s možnosťou stmievania, aby ste mohli nastaviť jas svetla tak, aby vyhovoval požadovanému útulnému faktoru. Predsa, nie je nič lepšie, ako sedieť večer v zimnej záhrade zakrútený v deke so šálkou teplého čaju a mať k tomu jemné osvetlenie, ktoré nedráždi oči.

3. Dekoratívne koberce

Väčšina záhradných izieb či zimných záhrad má drevené alebo vydláždené podlahy, takže teplé koberce sú skvelou variantov pre teplo pod nohami. Okrem toho, že pomáhajú udržiavať izbovú teplotu, môžu tiež pomôcť priblížiť celkový štýl miestnosti. Pokiaľ ide o vzor, tak odvážny koberec, ako napríklad dekoratívny indický štýl môže vyzerať skvele v kombinácii s uvoľnenejšími interiérmi, ale pri hľadaní toho pravého vzhľadu sa môžete pohrať s tvarom, farbou, textúrou či veľkosťou.

4. Útulné textúry 

Pridať vrstvu z teplých a útulných prikrývok, vankúšov a či matracov vrhá na izbu útulný podtón. Vyberte si teplé farby a zemité tóny, ktoré sa hodia na jeseň alebo zimu, ako napríklad machová zelená, hrejivá terakota či jesenná oranžová. Choďte po textúrach, ktoré sú jemné a zvlnené pre čo najpríjemnejší vzhľad. 

5. Minimalizujte prievan

Eliminujte studený vzduch. Väčšina tepla uniká z rámov dverí a okien, takže okolo týchto oblastí umiestnite izolácie, aby ste udržali teplo dnu a chlad von. Napríklad, také kachle na drevo sú síce nákladnejší nákup, to áno, ale vašu izbu vyhrejú v okamihu. Kachle na drevo môžu byť cez zimu skvelým kontaktným miestom pre vašu záhradnú miestnosť a tiež poskytujú potrebné teplo. Ak je obmedzený priestor, hľadajte kompaktné kachle, ktoré nepreťažia miestnosť.

6. Príslušenstvo a vône

Zaobstarajte si svoju domácu súpravu na budúcu sezónu s jesennými vencami, sladko voňajúcimi sviečkami a doplnkami, ako sú gaštany, šišky či sušené kvety. Rastliny a kvety pomôžu vyzdvihnúť unavenú miestnosť a dať jej nový život. Na jeseň alebo zimu môžete docieliť pridanie teplých kvetov, ako sú medené chryzantémy, červené bobule či šípky, ktoré zvýraznia svojou farbou miestnosť.